Slow Şarkı » Biyografi » Melek Mosso kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Melek Mosso kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Melek Mosso

Melek Mosso kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Ünlüler / Alfabe

A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ
J - K - L - M - N - O - Ö - P - Q - R
S - Ş - T - U - Ü - V - W - X - Y - Z

Melek Mosso kimdir? Nereli? Kaç yaşında?


Melek Mosso kimdir? Melek Mosso konserinde bacaklarını göstererek kadınların özgür olduğu ve kimseye ihtiyacının olmadığını söyleyerek orta parmak hareketi yaptı. Melek Mosso nereli? Vatandaşlar Melek Mosso biyografisine erişmek istiyor. Melek Mosso’nun bu hareketi büyük tepkiye yol açtı. Melek Mosso kaç yaşında? Melek Mosso son dakika haberi olarak gündemde yer edindi. Sosyal medyada dikkat çeken Melek Mosso gündemde araştırılan isimler arasında yer aldı. Gelin Melek Mosso‘yu birlikte tanıyalım..

11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri’de dünyaya gelen Melek Mosso, üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Mosso gerçek soyismi mi? Melek Mosso’nun gerçek soyismi ise “Davarcı”dır. “Gittikçe hızlanan, hızlanarak” anlamına gelen “Mosso” kelimesi “İtalyanca” bir müzik teriminden gelmektedir.

9 yaşında çocukluğunda bağlama çalmaya başlayan Melek Mosso, yan flütle şarkı söylemeye devam ediyor.

Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını elde etti. Akabinde Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘O Ses Türkiye‘ yarışmasına katıldı.

2018 yılında kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe‘ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi.

Fenomen dizi Çukur’un dizi müziği “Hiç Işık Yok” şarkısıyla da dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla dikkat çekiyor.

MELEK MOSSO ŞARKILARI NELERDİR?

Vursalar Ölemem (cover), Arzular Arsız, Bana yalan söylediler (cover), Umrumda Değil, Dilek Taşı (cover), Gölgen Yeter, Kedi, Yalnız Gece (cover), Ben Varım (cover)

Bkz: Güzel Sözler


Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Affet