Slow Şarkı » Haber » Burcu Esmersoy bu hafta Katarsis’in konuğu oldu!

Burcu Esmersoy bu hafta Katarsis’in konuğu oldu!

Burcu Esmersoy, Katarsis

Burcu Esmersoy bu hafta Katarsis’in konuğu oldu!


Burcu Esmersoy bu hafta Katarsis’in konuğu oldu!

Gökhan Çınar’ın sunuculuğunu üstlendiği, alışılagelmişin dışındaki formatı ile son dönemin en popüler YouTube programlarından olan Katarsis programının bu haftaki konuğu samimi açıklamalarıyla, sevilen isim Burcu Esmersoy oldu.

Çocukluğunu, büyüme evresini, yaşadıklarını ve duygularını tüm samimiyeti ile dile getiren Burcu Esmersoy, Gökhan Çınar’ın sorularını tüm içtenliğiyle yanıtladı. 

Gökhan Çınar’ın, en son yaşadığı öfke krizin nasıldı ve öfkelendiğin zaman nasıl olursun sorusuna böyle durumlarda genelde sakin kaldığını ve sesini yükseltmekten kaçındığını dile getiren Esmersoy, sözlerine şu şekilde devam etti:’’ Eğer birinin canı yakılması gerekiyorsa tatlı tatlı sözle yakarım. Ama beni çok iterseniz ve çok fazla üstüme gelirseniz çok uzun süre hayatınızda yara bırakacak bir durumla karşı karşıya gelebilirsiniz. Çok yırtıcıyım. Beni o çizgiye çekmek çok zor aslında ama çekerseniz sonrası kopuk. Biri canımı yakarsa ben de onun canını yakarım.”

Çok neşeli, mutlu, kendisiyle ve hayatla çok barışık olduğunu fakat çok şiddet görüp, sevgisiz kalan bir çocukluk yaşadığını söyleyen Burcu Esmersoy,  5 yaşında babasının başka bir ailesi daha olduğunu öğrenmesiyle başlayan ve annesinin başka biriyle evlendikten sonra annesine teyze demeye başlama sürecini şu sözlerle anlattı: ”O zaman normalleştirmiştik herhalde. Başka türlü geçmezdi çünkü. Anneme teyze dediğim dönemden sadece bir tane anımı hatırlıyorum. Kaza ile anneme anne dediğim an yediğim tokat! Onun dışında 12 sene içerisinde çok fazla bir şey hatırlamıyorum. Üvey babam dünyanın en iyi babalarından bir tanesi. Kendi kızına yaptığı babalık dışında bize de yaptığı babalıkla hakkını ödeyemem. O konuda şanslıydım. O yüzden üvey babamın hakkını vermem lazım ama annemin hakkını hiçbir zaman vermeyeceğini biliyorum.”

Babası ile ilgili hala çözemedi sorunlar olduğunu ve hayatında tekrara düştüğünü söyleyen Esmersoy, bir süre boyunca bu sorunu çözdüğünü düşünmesine rağmen yaptığı ikinci evlilikte babasına benzeyen biriyle evlendiği için aslında bu döngüyü kıramadığını fark ettiğini dile getirdi. 

‘’Kendi içime bakıyorum.’’

Gökhan Çınar’ın ‘’Aşkla ilgili manşetlerde görmediğimiz ezber bozan cümlelerin oluyor. Sende çok içeriden kopup gelmiş cümleler var ve arkasını dolduruyorsun. Genel olarak bende bir gariplik dedirtiyor mu bu durum yoksa bu dünyada mı bir gariplik var diyorsun’’ sorusuna ise ‘’Dünyada bir gariplik var bence. Kimin ne düşündüğü, kimin ne hissettiği önemli değil. Herkesin reaksiyonu farklı. Ben kimsenin benim yaptığım şeyi yapmasını beklemiyorum.  Kimsenin de benim onların yaptığı şeyleri yapmamı beklememesi lazım. Kendi içime bakıyorum. Bitmişse bitmiştir. Bir daha geri dönüp orayı kurcalamam. Karşı tarafında böyle bir şey yapmayacağını düşünmeden akışa bırakıyorum. ‘’

Ana sayfa

Durum Sözleri,
https://www.sozlervereplikler.com/durum-sozleri/


Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.